Po sukcesie pierwszej edycji postanowiliśmy, że już w październiku odbędzie się druga w Polsce edycja MIS DAY – prestiżowej konferencji poświęconej trendom i nowoczesnym rozwiązaniom stosowanym w implantoprotetyce i nie tylko. Po raz kolejny spotkanie organizowane przez MEDIF będzie dla uczestników doskonałą okazją do wymiany wiedzy oraz doświadczeń w zakresie odbudowy uzębienia. MIS DAY to przede wszystkim możliwość spotkania się z uznanymi ekspertami oraz z szerokim gronem specjalistów – użytkowników systemu MIS Implants, dzięki czemu stwarza niepowtarzalną możliwość dyskusji o nowych obliczach implantologii.
Program i agenda konferencji:
09:30-10:00 | Rejestracja |
10:00-11:00 | Pozycja tkanek miękkich i kości w miejscu implantacji, a pozycja implantu. Jak technologia cyfrowa może nam pomóc w ustaleniu najbardziej optymalnej pozycji ostatecznej (cz. 1) Estetyka stała się dziś jednym z głównych oczekiwań pacjentów gabinetów stomatologicznych. Osiągnięcie harmonii ustno-twarzowej nie zależy jedynie od położenia, koloru, kształtu czy wielkości zębów, ale od jej bezpośredniego związku z położeniem i architekturą tkanek – to tak naprawdę określa powodzenie leczenia. Koncepcja bazująca na tkankach zakłada funkcjonalność i estetykę. Należy rozważać zastosowanie różnych technik, zabiegów śluzówkowo-dziąsłowych tak, aby skorygować pozycję, objętość i charakterystykę tkanki, oraz uzyskać idealne zakończenie naszych przypadków zarówno wokół zębów jak i implantów. Ale tkanka będzie stabilna jedynie w tych przypadkach, w których kość jest utrzymana lub zregenerowana, przeanalizujemy więc różne techniki regeneracji tkanek twardych oraz to jak można uzyskać przewidywalne i stabilne efekty. Stomatologia cyfrowa daje nam możliwość zaplanowania, gdzie powinna się znajdować tkanka oraz jakie powinno być położenie implantu względem niej już przed rozpoczęciem leczenia, musimy jedynie podążać za krokami planowania, uzyskując przewidywalne, perfekcyjne zakończenie. Korzystanie z technologii cyfrowej jest w naszych czasach rzeczywistością i sprawia, że nasza praktyka jest o wiele łatwiejsza i bardziej przewidywalna. |
11:05-12:05 | Implantacje natychmiastowe jako leczenie pierwszego wyboru – wyzwania i rozwiązania. Od pojedynczych implantów po prace pełnołukowe z natychmiastową odbudową w cyfrowym protokole Cyfrowa stomatologia na dobre zagościła w gabinetach. Wdrożenie digitalowych procedur medycznych to w pracy implantologa niebagatelne usprawnienie, ale też gwarancja przewidywalnych efektów i morze możliwości zarządzania planem leczenia. Wykład przedstawi implantologię jednego dnia w cyfrowej rzeczywistości. Podczas prezentacji będzie można zobaczyć procedury odbudowy: – pojedynczego punktu Oraz gotowe rozwiązania dla nieoczywistych i skomplikowanych sytuacji klinicznych. Będzie można zapoznać się z procedurami wykonanymi w oparciu o skany, szablony, DSD, sterowaną regenerację tkanek oraz implanty MIS C1. |
12:05-12:35 | Przerwa kawowa |
12:35-13:35 | Implantacja natychmiastowa czy odroczona? – proces decyzyjny w aspekcie zarządzania tkankami jako klucz do sukcesu Celem zabiegów implantologicznych jest osiągnięcie estetyki białej i różowej oraz trwałość uzupełnień protetycznych. Rozważając metodę postępowania w każdym przypadku należy rozpatrywać sytuację indywidualnie, aby uzyskać przewidywalny efekt końcowy. Jak powinien przebiegać proces decyzyjny? Jakie aspekty powinniśmy wziąć pod uwagę przy planowaniu? Kiedy implantacja natychmiastowa jest możliwa i jakie niesie ze sobą korzyści? Będzie o implantacjach natychmiastowych odroczonych co kiedy i dlaczego, jeśli nie natychmiastowa to jak przygotować sobie żeby nie stracić tkanek a uzyskać jak najbardziej naturalny efekt końcowy, o zastosowaniu cervico i kształtowaniu profilu wyłaniania, że natychmiastowa daje mnóstwo korzyści, jaki – dowiesz się z wykładu, o implantacjach natychmiastowych z MGuide. |
13:35-14:35 | Lunch |
14:35-15:35 | Implantacje w strefie estetycznej – różne podejścia w celu osiągnięcia najlepszego efektu estetycznego W dzisiejszych czasach oczekiwania pacjentów odnośnie estetyki są bardzo wysokie. W trakcie swojego wykładu przedstawię róże podejścia do implantacji w strefie estetycznej od implantacji natychmiastowych po implantacje odroczone. Przedstawię czynniki warunkujące osiągnięcie pozytywnego i przewidywalnego efektu leczenia. Jak zarządzać tkanką miękką na każdym etapie leczenia? Jak kreować profil wyłaniania za pomocą indywidualnej pracy tymczasowej? |
15:35-16:05 | Przerwa kawowa |
16:05-17:05 | Pozycja tkanek miękkich i kości w miejscu implantacji, a pozycja implantu. Jak technologia cyfrowa może nam pomóc w ustaleniu najbardziej optymalnej pozycji ostatecznej (cz. 2) Kontynuacja wykładu – przypadki kliniczne |
17:05-20:00 | Cocktail party Na zakończenie zapraszamy Państwa na chwilę relaksu i dyskusję przy lampce wina! |
PRELEGENCI MIS DAY:
dr Juan Arias Romero
Dr Arias Romero ukończył stomatologię na Uniwersytecie w Madrycie w 2001 roku. Pełnił funkcję Dyrektora Studium Podyplomowego z Zaawansowanej Periodontologii na Europejskim Uniwersytecie w Madrycie (2009-2015), gdzie był również Koordynatorem Periodontologii (podstawowej i zaawansowanej) od 2010 do 2012 roku.
Dr Arias Romero był adiunktem na studiach podyplomowych Estetyki na Europejskim Uniwersytecie w Madrycie (2005-2006) oraz Zaawansowanej Implantologii (2005-2009).
Ma na swoim koncie liczne artykuły opublikowane w czasopismach krajowych. Prowadził kursy, wykłady i wykłady naukowe z zakresu periodontologii, implantologii oraz multidyscyplinarnych zabiegów estetycznych.
Dr Arias Romero prowadzi prywatną praktykę w Madrycie (Hiszpania) specjalizującą się w periodontologii, estetyce oraz implantologii.
dr n. med. Jakub Kwiatek, PhD, M.Sc.
Master in Oral Implantology, implantolog z wieloletnim stażem, który wykonał kilka tysięcy zabiegów implantologicznych.
Ukończył Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, na który dostał się z pierwszą lokatą w Polsce. W 2016 ukończył trzyletnią specjalizację Master in Oral Implantology na prestiżowym uniwersytecie w Sienie.
Jest właścicielem kliniki stomatologicznej Klinika Kwiatek – jednej z największych i najnowocześniejszych w Polsce.
Jest członkiem: Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie, International Congress of Oral Implantologists.
lek. dent. Sylwia Pokorska, M.Sc.
Master in Science in Prosthodontics and New Technologies
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2017 r. otrzymała certyfikat ukończenia Curriculum Implantoprotetycznego College Duda Clinic w Katowicach. Pierwsze doświadczenie w pracy z protetyką i implantoprotetyką cyfrową zdobywała na szkoleniach w prestiżowym Klim Institute w Santa Rosa w Kalifornii.
Jako pierwsza w Polsce, ukończyła studia masterskie z Protetyki i Nowych Technologii na Uniwersytecie Medycznym w Sienie, broniąc tytułu Master in Science pracą „Nowe technologie i praca zespołowa, kluczem do sukcesu i przewidywalności leczenia”.
W Klinice Kwiatek zajmuje się wyłącznie implantoprotetyką cyfrową oraz planowaniem leczenia interdyscyplinarnego. Wraz z zespołem Kliniki Kwiatek, finalistka międzynarodowych konkursów z ramienia Zerodonto, DSDApp, Dental Tribune.
lek. dent. Agnieszka Nieścieronek, M.Sc.
Absolwentka Oddziału Stomatologicznego na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W trakcie studiów 4-krotnie nagradzana Stypendium Ministra Zdrowia za osiągnięcia w nauce. Działaczka w kole chirurgicznym przy Katedrze Chirurgii Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie.
W 2012 roku ukończyła Wyższą Szkołę Biznesu National Louis University w Nowym Sączu broniąc tytuł magistra ekonomii pracą dyplomową : ,, Ocena oraz określenie możliwości poprawy jakości obsługi Klienta i realizowanych procesów poprzez zastosowanie odpowiednich narzędzi usprawniających proces zarządzania na przykładzie NZOZ Dental Care”.
W 2013 roku otrzymała certyfikat poświadczający umiejętności implantologa jako uwieńczenie rocznego Curriculum Implantologicznego w Dental Skills Institute w Warszawie.
Rok 2014 to dwukrotny wyjazd szkoleniowy do Esparza Training Institute w Bogocie w Kolumbii, 80h zabiegów chirurgicznych na żywo pozwoliło podnieść praktyczne kwalifikacje z zakresu implantologii, technik odtwórczych tkanek twardych oraz metod podnoszenia zatoki szczękowej potwierdzony certyfikatem umiejętności.
W 2016 roku rozpoczęła studia podyplomowe Master of Oral Implantology na Uniwersytecie im. J.W. Goethego w Niemczech. W trakcie pisania pracy dyplomowej z ulubionego zabiegu augmentacyjnego – podniesienia zatoki szczękowej z jednoczesną implantacją przy zastosowaniu membran prf jako jedynego materiału kościozastępczego.
Od września 2019 roku jest członkiem MEET- MIS Experts Experience Team. Jej działania dotyczą głównie chirurgii rekonstrukcyjnej, zarządzanie implantami oraz estetyki stomatologicznej.
lek. dent. Bartosz Mulawa
Absolwent Wydziału Lekarskiego, Oddziału Stomatologii, CM UJ w Krakowie. W 2014 roku ukończył Akademię Garmedu nabywając umiejętności implantologiczne.
Uczestnik licznych kursów w Polsce i zagranicą z dziedziny implantologii, regeneracji kości, zarządzania tkankami miękkimi i protetyki. Doktor Bartosz od 2016 roku prowadzi w Warszawie własną klinikę „Stomatologia Bartosz Mulawa Create Your Smile”, w której zajmuje się planowaniem leczenia, implantologią, chirurgią oraz protetyką. Kładzie nacisk na małoinwazyjną stomatologię. W planowaniu leczenia wykorzystuje między innymi DSD (Digital Smile Design), szablony chirurgiczne oraz CGF (Concentrated Growth Factors). Prywatnie doktor aktywnie spędza czas wolny biegając i podróżując. Dr Bartosz Mulawa jest członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej PASE oraz certyfikowanym wykładowcą Digital Dentistry Society.
FORMULARZ REJESTRACYJNY
Rejestracja na wydarzenie została zamknięta. Dziękujemy za zainteresowanie!